Paweł Wesołowski – przemówienie podczas uroczystości wręczenia dyplomów 9 maja 2024 r.

Szanowni Państwo, Dziekani, Nauczyciele, Pracownicy, Absolwenci i Drodzy Goście,

Jest mi niezmiernie miło stanąć przed Państwem w tym dniu, w dniu uroczystego wręczenia dyplomów na naszym wydziale. To wyjątkowy moment, który podsumowuje lata ciężkiej pracy, wytrwałości i poświęcenia. Cytując Williama Feathera, „Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.” Nam się wytrwać udało.

Skończył się pewien etap naszej edukacji, ale to, co zyskaliśmy na tej uczelni, zostanie z nami na całe życie. Nie tylko zdobyliśmy wiedzę i umiejętności, w oparciu o które możemy budować naszą przyszłość, ale nawiązaliśmy też wyjątkowe przyjaźnie. Te relacje, zbudowane podczas długich godzin spędzonych w salach wykładowych, na ćwiczeniach, laboratoriach, przy wspólnych projektach, były naszą siłą w trudnych chwilach, motywacją do działania i źródłem radości w codziennych wyzwaniach.

Chciałbym podziękować naszym nauczycielom za ich cierpliwość, wsparcie, i za to, że potrafili w nas wzbudzić pasję do nauki. Dziękujemy za każdą wskazówkę, za każdą dodatkową chwilę, którą poświęciliście, aby wyjaśniać napotykane zawiłości.

Podziękowania należą się również wszystkim pracownikom wydziału, którzy dbali o to, by nasza edukacja przebiegała sprawnie i bez przeszkód. Wasza praca często odbywa się za kulisami, ale to dzięki Wam mogliśmy skupić się po prostu na studenckich obowiązkach.

Wreszcie, chciałbym podziękować Fundacji Rodziny Maciejko za wieloletnią współpracę z wydziałem. Fundacja Rodziny Maciejko funduje od lat stypendia dla laureatów konkursu organizowanego przez nasz wydział. Stypendium jest bardzo pomocne na pierwszym etapie studiów, mówię to z własnego doświadczenia.

Dziś patrzymy w przyszłość z nadzieją i entuzjazmem. Przed nami wiele możliwości, ale też wiele wyzwań. Niech doświadczenia zdobyte w tych salach dodadzą nam odwagi, by stawiać czoła wyzwaniom, i mądrości, by wykorzystywać te możliwości. Niech też nasze przyjaźnie trwają, niech nasze pasje kwitną.

Na koniec, jeszcze raz dziękuję wszystkim i po prostu gratuluję absolwentom.

Katarzyna Spalińska

Piotr Pasza Storożenko

Mateusz Dorobek

To wyróżnienie być absolwentem jednego z najbardziej prestiżowych kierunków w Polsce.
Inżynieria i Analiza Danych na wydziale MiNI PW to doskonały wybór dla osób, które łączą logiczne i abstrakcyjne myślenie oraz poważnie myślą o swojej przyszłości. Zajęcia prowadzone w małych grupach pozwalają na aktywne uczestnictwo i dopasowany tok uczenia. Dzięki tym studiom poznałem wiele narzędzi chmurowych oraz Big Data, a także ugruntowałem moją wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą sztucznej inteligencji.
Jest to jeden z nielicznych kierunków studiów w Polsce, który przygotowuje studentów do pracy na stanowiskach Data Scientist czy Machine Learning Engineer