W latach 2019-2022 na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych realizujemy projekt „Edukacja w wirtualnej rzeczywistości”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Zapraszamy uczniów szkół średnich oraz ósmej klasy szkół podstawowych do udziału w następujących inicjatywach:

  1. EduVR – to lekcje z wykorzystaniem gogli VR, w ramach których uczniowie mogą przeprowadzać niebezpieczne eksperymenty w całkowicie bezpiecznym środowisku, bez obaw o zdrowie, uszkodzenie drogiego sprzętu czy kosztów zużycia materiałów. Umożliwiamy interaktywną rozgrywkę wieloosobową w ramach zajęć z chemii, fizyki, biologii i matematyki.
    Szczegóły na stronie https://eduvr.mini.pw.edu.pl/.
  2. Matematyczny Internetowy Samouczek – wspiera rozwijanie kompetencji matematycznych i cyfrowych poprzez rozwiązywanie przez uczniów zadań testowych. Udostępniamy bazę złożoną z 6000 zadań ze wskazówkami, zgrupowanych w sześciu działach tematycznych. Zadania mają zróżnicowany poziom trudności, co umożliwia pracę z samouczkiem zarówno uczniom o niewielkich umiejętnościach matematycznych, jak i uczniom uzdolnionym matematycznie, którzy chcieliby rozwijać swoje zdolności. To doskonałe przygotowanie do matury, studiów lub „zwykłej” klasówki.
    Szczegóły na stronie https://mis.mini.pw.edu.pl.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu e-mail: eduvr@mini.pw.edu.pl.

„Edukacja w wirtualnej rzeczywistości”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego