Już po raz czwarty Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Matematyka dla Informatyki – pragniemy w ten sposób włączyć się w obchody jubileuszu 70 lat polskiej informatyki (http://70-lat-informatyki.pl/).

Ze względu na ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem w latach ubiegłych, najbliższy DPM potrwa aż dwa dni. 13 września 2018r. zaprosimy na nasz Wydział uczniów liceum, gimnazjum i najstarszych klas szkoły podstawowej, natomiast zajęcia 14 września 2018r. dedykowane będą uczniom szkół podstawowych.

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich pasjonatów matematyki i informatyki na zajęcia popularnonaukowe przygotowane specjalnie dla nich przez wybitnych wykładowców z całej Polski. Odbywać się będą liczne wykłady, warsztaty, konkursy, pokazy i inne atrakcje związane z matematyką i informatyką. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę matematyczną, ale także dostrzec szerokie zastosowania królowej nauk w naukach technicznych, przede wszystkim w informatyce. Jak co roku będzie to również okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, a także do zabawy nauką.

Dokładny program IV Dnia Popularyzacji Matematyki pojawi się na stronie

http://dpm.mini.pw.edu.pl/

pod koniec sierpnia.  Tam również znajdzie się wkrótce link to wydarzenia dedykowanego IV DPM na portalu społecznościowym Facebook.

Na wszystkie zajęcia IV DPM wstęp jest wolny, jednak na niektóre wykłady i warsztaty obowiązywać będą zapisy  – uruchomimy je na początku września. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji na wyżej podanej stronie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem dpm@mini.pw.edu.pl.

 

 

 

Dzi Popularyzacji Matematyki to cykliczne święto matematyki, które  jest znakomitą okazją do popularyzowania matematyki, matematycznych dyskusji i kreatywnej wymiany myśli oraz zaprezentowania działań współczesnych matematyków szerszemu gronu odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli i wszystkich pasjonatów matematyki.

W dniu 14 września 2017 roku Wydział MiNI zorganizował Dzień Popularyzacji Matematyki juz po raz trzeci. Na przybyłych licznie z całej Polski gości  czekał bogaty program zajęć: kilkadziesiąt wykładów, warsztatów, wystaw, pokazów i gier o tematyce matematycznej, dostosowanych do róznych zainteresowań i poziomu matematycznej wiedzy.

To prawdziwe matematyczne święto,  już po raz trzeci udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBanku.

Szczegóły dotyczące programu na stronie  dpm.mini.pw.edu.pl

Zapraszamy też do galerii, gdzie można  obejrzeć zdjęcia ze wszystkich Dni Popularyzacji Matematyki.

Kordynatorem Dni Popularyzacji Matematyki jest  dr Barbara Roszkowska-Lech  pełnomocnik Dziekana ds. Popularyzacji Matematyki i Informatyki.