Hubert Rachwalski
CEO, Nethone

Kierunek Matematyka i Analiza Danych bardzo dobrze wpisuje się w omawianą powyżej potrzebę kształcenia specjalistów w dziedzinie zaawansowanej analizy danych. Program studiów zapewnia szeroki zestaw zajęć m.in. z rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, uczenia maszynowego, metod optymalizacji, jak również programowania. Umiejętność abstrakcyjnego myślenia i dogłębne zrozumienie zaawansowanych metod analizy danych będzie atutem absolwentów kierunku, który wybierają przyszli eksperci najbardziej dynamicznego środowiska IT.

Pełna treść opinii p. Huberta Rachwalskiego – CEO, Nethone[wp-svg-icons icon=”file-pdf” wrap=”i”]

Informacje o Nethone:

Nethone jest globalnym dostawcą opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań KYU (Know Your Users), które pomagają firmom przekształcać cyberzagrożenia w świadome i opłacalne decyzje biznesowe.
Firma oferuje produkty, które równocześnie pozwalają przedsiębiorcom chronić się przed stratami, jak i zwiększać zyski. Do takich rozwiązań należą m.in. najwyższej klasy zabezpieczenia przed oszustwami online, działające w czasie rzeczywistym narzędzia do adaptacyjnej segmentacji i retencji klientów czy wykorzystujące biometrię behawioralną systemy do zapobiegania przejęciom kont bankowych.
Spółkę założyli w 2016 roku doświadczeni specjaliści w dziedzinie Data Science, eksperci ds. bezpieczeństwa IT oraz wysokiej klasy managerowie związani z branżą finansową.
W 2018 roku Nethone pozyskało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju około 16 milionów złotych na rozwój dwóch projektów – systemu do walki z przejmowaniem dostępu do kont bankowych oraz platformy do rozpoznawania nieuczciwych graczy w e-sporcie, o wartości ponad 21 milionów złotych.

Dowiedz się więcej na www.nethone.com