W dgrafika do wydarzenianiach 3-7 lipca 2023 roku odbędzie się w Warszawie 34. konferencja European Meeting of Statisticians (EMS 2023).

Europejskie Spotkania Statystyków, organizowane pod patronatem Europejskiego Komitetu Regionalnego Towarzystwa Bernoulli, tworzą cykl najbardziej prestiżowych konferencji ze statystyki matematycznej, odbywających się w Europie. Każda konferencja tej serii to wydarzenie, w którym uczestniczą statystycy z wielu krajów całego świata, aby wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać o najnowszych osiągnięciach w szeroko rozumianej dziedzinie statystyki i teorii prawdopodobieństwa. Pierwsze spotkanie EMS odbyło się w Dublinie w 1962 roku.

Tegoroczna konferencja jest organizowana przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne, pod patronatem Komitetu Matematyki Polskiej Akademii Nauk.

Szczegółowe informacje i program konferencji jest dostępny pod adresem: https://ems2023.org/