Informacje o skrzynkach PW dla studentow są >>tutaj<<, o skrzynkach pracowników >>tutaj<<.

Skrzynki pocztowe PW uniemożliwiają ustawienie przekierowania, jest to związane z polityką bezpieczeństwa informacji.

W pokoju 323 można uzyskać nowe hasło do skrzynki pocztowej w systemach PW, wszystkie bardziej zaawansowane problemy z pocztą PW wymagają kontaktu z Service Desk PW 5999@pw.edu.pl.

Wyłudzenia

Maile podszywają się pod:

  • USOS
  • Adres nadawcy wyglądający na wydziałowy/uczelniany
  • Nowy wzór banknotu z przyciskiem Sprawdź
  • Wezwanie do spłaty długu – prawdziwe idą też zwykłą pocztą (szczególnie, gdy załącznik jest szyfrowany, a mail zawiera hasło)
  • Rachunek z UPC
  • Google
  • Faktury, płatności, przesyłka kurierska lub pocztowa i tym podobne

Bardzo proszę pamiętać, że ani administracja laboratorium informatyki wydziału MiNI ani żadna administracja PW NIGDY nie potrzebuje znać Państwa loginów haseł. Każdy list proszący o podanie loginu i hasła jest próbą wyłudzenia, nie wolno na niego odpowiadać ani nawet odwiedzać stron do których linki są podawane.

Czasem prośba o loginy i hasła może pojawić się dopiero na stronie, lub w ogóle nie wystąpić. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o próbę zainfekowania Państwa przeglądarki poprzez stronę www. Zatem wszystkie dziwne propozycje takie jak prośba o zainstalowanie sobie programu anty spamowego pisane łamanym polskim i kierujące na serwery poza PW powinny wzbudzać Państwa podejrzenia. Proszę takie listy kasować.

Zazwyczaj listy takie posiadają załącznik typu plik wykonywalny „EXE” lub dokument Word z makrami ukryte w archiwum ZIP. Oczywiście załącznik ten ma na celu zainfekować Państwa komputer złośliwym oprogramowaniem.

Absolutnie proszę nie otwierać takich załączników. Jeśli spodziewają się Państwo faktur lub informacji o kurierze to te właściwe nie będą miały tego typu załącznika (co najwyżej PDF, który jest trochę bezpieczniejszy).

Proszę być czujnym i nigdy nie otwierać podejrzanych załączników.  Jeśli ktoś to zrobił na komputerze MiNI to proszę koniecznie dać nam znać, może on wymagać sprawdzenia pod kątem wirusów (antywirusy często nie nadążają za nowościami jakie przychodzą w tych mailach).

Przykład wyjątkowo wrednej próby wyłudzenia TUTAJ.

Dostęp WWW do poczty

Dostęp do kont z poziomu przeglądarki WWW jest możliwy poprzez interfejs OWA pod adresem: https://webmail.pw.edu.pl